Lipomasaż (masaż próżniowy)

Masaż próżniowy to opatentowana i sprawdzona metoda na redukcję cellulitu i modelowanie sylwetki. Pozwala na lipomasaż całego ciała, jak i zabiegi lokalne, np. na uda, pośladki czy brzuch.

Rezultatem masażu próżniowego jest ujędrnianie skóry oraz poprawa metabolizmu w tkankach. Dodatkowo masaż próżniowy widocznie wzmacnia i odnawia strukturę włókien kolagenowych, które odpowiadają za odmładzanie skóry.

Masaż stosowany jest jako drenaż limfatyczny, każdorazowa sesja trwa 45-50 minut.

Głębsze efekty zauważalne są po minimum 10 zabiegach, optymalnie zaleca się serię 10 – 15 zabiegów. Zalecana częstotliwość to dwa zabiegi w tygodniu, a następnie dla podtrzymania efektu jeden zabieg miesięcznie.

Większość pacjentów zauważa poprawę napięcia skóry już po pierwszym zabiegu, a dalsze efekty pogłębiają się wraz z kolejnymi zabiegami serii. Oczywiście efekty mają charakter indywidualny i zależą także od trybu życia osoby poddającej się kuracji.

Podczas każdej sesji zabiegowej zakłada się specjalnie zaprojektowany kostium. Następnie kosmetolog wykonuje masaż mechaniczny wykorzystując głowicę z dwoma elektronicznie sterowanymi rolkami. Rolki te, w połączeniu z podciśnieniem, masują ciało ruchem obrotowym.

Przeciwwskazaniami do zabiegu są: ciąża i okres karmienia piersią, skłonność do żylaków lub naczyniaków.