Technologia

Nasz salon korzysta wyłącznie z najnowszych rozwiązań dostępnych na rynku światowym. Wszystkie urządzenia wykorzystywane do zabiegów posiadają Europejskie Certyfikaty Jakości.

MULTI-LIGHT PLUS jest urządzeniem wykorzystującym połączenie następujących technologii:

 • E-Light IPL + RF,
 • fal świetlnych (IPL),
 • fal radiowych bi-/multipolar (RF),
 • kawitacji ultradźwiękowej

do zabiegów medycznych i kosmetycznych.

IPL (Intense Pulse Light),

czyli impulsywne źródło światła, to urządzenie działające w sposób kompleksowy. IPL zalicza się do laserów, chociaż zgodnie z definicją nie jest laserem. Tak jak on emituje wiązkę promieni świetlnych, które jednak w przeciwieństwie do lasera tradycyjnego nie są spójne i jednolite, ale rozproszone i o różnej długości. Dzięki temu wiązki światła mogą docierać na różne głębokości skóry i działać różnorako: mogą stymulować produkcję kolagenu, a także likwidować wszelkie plamki, włoski, zmarszczki i zaczerwienienia.

E-LIGHT –

działanie fal radiowych (RF) wzmaga i uzupełnia działanie IPL. Efektem jednoczesnego oddziaływania IPL i fal radiowych jest głębsze wnikanie w warstwy skóry właściwej, a także szybszy efekt końcowy – co przekłada się na mniejszą liczbę zabiegów oraz dużą rozpiętość możliwych zastosowań, a także satysfakcję klientów. Przy użyciu tej technologii można również wykonywać zabiegi osobom młodym, usuwając zmiany posłoneczne czy też lecząc trądzik. W urządzeniu E-Light odczucia bólowe pacjenta zostały zminimalizowane, dzięki czemu z zabiegów chętniej korzystają osoby bardzo wrażliwe na ból. Ilość zabiegów jest zależna od fototypu skóry, charakterystyki owłosienia, depilowanej okolicy, płci i wieku klienta, a także poziomu hormonów.

Funkcje kawitacji ultradźwiękowej oraz radiofrekwencji bi- oraz multipolarnej służą do zabiegów redukcji i rozbijania tkanki tłuszczowej, wyszczuplania i modelowania sylwetki, usuwania cellulitu oraz ujędrniania wiotkiej skóry na twarzy i ciele.

KAWITACJA ULTRADŹWIĘKOWA –

ultradźwięki o właściwie dobranej częstotliwości i mocy wywołują w tkankach zjawisko kawitacji. Następuje wówczas uszkodzenie błony komórkowej komórek tłuszczowych i uwolnienie zgromadzonych w nich trójglicerydów, tłuszczy i ich pochodnych. Substancje te transportowane są przez układ limfatyczny i krwionośny do wątroby, gdzie są traktowane tak jak tłuszcz pochodzący z pożywienia. Jest to prosty sposób, aby pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej z wybranych obszarów np. z ud, brzucha, talii, bioder, rąk, okolic kolan. Metoda doskonale sprawdza się u osób z otyłością miejscową poprzez redukcję tkanki tłuszczowej w miejscach, z których trudno się jej pozbyć tradycyjnymi sposobami.

FALE RADIOWE

w kosmetyce najczęściej wykorzystane są do podgrzewania włókien kolagenu do 40-45 stopni Celsjusza. W takiej temperaturze kolagen kurczy się, a następnie napina się i odnawia swoją strukturę. Wyższa temperatura pobudza również fibroblasty do produkcji białek: kolagenu i elastyny, powoduje przy tym zwiększenie napięcia i elastyczności skóry. W przypadku wykorzystania fal radiowych do redukcji tkanki tłuszczowej na zasadzie selektywnej termoindukcji rozbijane są komórki tłuszczowe poprzez upłynnienie ich zawartości, jednocześnie otaczające je komórki nerwowe i naczynia krwionośne pozostają nienaruszone. Wykorzystanie fal radiowych poprawia również krążenie krwi i zwiększa metabolizm komórkowy.

Zastosowanie:
 • usuwanie owłosienia (również jasnego i rudego),
 • zamykanie rozszerzonych naczynek krwionośnych,
 • fotoodmładzanie skóry,
 • redukcja przebarwień,
 • likwidacja rozszerzonych porów,
 • terapia trądziku pospolitego,
 • terapia trądziku różowatego i rumieni,
 • termalifting skóry twarzy oraz ciała,
 • redukcja i rozbijanie tkanki tłuszczowej,
 • usuwanie cellulitu,
 • ujędrnianie wiotkiej skóry ciała.