Vacu bieżnia

VACU BIEŻNIA


Vacu to urządzenie treningowe składające się z bieżni zamkniętej w kapsule z podciśnieniem. Dzięki wykorzystaniu niewielkiego podciśnienia oraz wykonując typowe, mało forsowne ćwiczenia fizyczne spala się czterokrotnie szybciej tkankę tłuszczową zwłaszcza w częściach ciała: brzuch, uda, pośladki. Ponad 90% użytkowników straciło po 20 treningach do 30cm na obwodzie ciała (uda, pośladki, brzuch) ćwicząc na vacu.

Efekty są szybko widoczne i utrzymują się przez wiele miesięcy. To duża zaleta
ćwiczeń na urządzeniach typu vacu. Ćwiczenia na vacu są obecnie najbardziej skuteczną metodą w walce z cellulitem i dają pewność całkowitego sukcesu, pod warunkiem poddania się odpowiedniej ilości treningów, zależnie od stopnia zaawansowania cellulitu.

JAK TO DZIAŁA

Osoba ćwicząca na vacu wchodzi do kapsuły podciśnieniowej sięgającej do pasa, zakłada na brzuch pas uszczelniający wykonany z neoprenu, drugi koniec pasa nałożony zostaje na kołnierz urządzenia vacu dzięki czemu uzyskujemy całkowitą izolację dolnych części ciała od warunków zewnętrznych. Po ustawieniu odpowiedniego dla ćwiczącego programu włączamy pompę próżniową. Po chwili stabilizuje się w komorze ciśnienie, ćwiczący uruchamia bieżnię i rozpoczyna trwający 30 minut trening vacu. Podczas pracy w każdych warunkach mięśnie zużywają energię. Czerpią ją miedzy innymi ze spalania tkanki tłuszczowej po rozłożeniu jej na wolne kwasy tłuszczowe. Komórki tłuszczowe zlokalizowane są w organizmie człowieka w różnych miejscach, jednak nie wszystkie z nich w równym stopniu dostępne są dla pracującej muskulatury. Tkanka tłuszczowa, która jest w danym momencie najlepiej ukrwiona wykorzystywana jest przez mięśnie do uzyskania energii. Dzieje się to dlatego, że substancje odżywcze i tlen dla komórek mięśniowych przenoszone są drogą krwionośną. Pokłady tłuszczu zlokalizowane u kobiet w rejonie brzucha, ud i pośladków z powodu słabego ukrwienia stają się rozpoznawalne przez mięśnie jako źródła energii. Przyczyną złego ukrwienia jest grubsza niż w innych obszarach warstwa tłuszczu i cellulitu.

Dzięki efektowi ssania w urządzeniach vacu poprawia się ukrwienie w miejscu działania podciśnienia czyli od pasa w dół – powoduje to spalanie tłuszczu zmagazynowanego właśnie w tych miejscach. Ćwiczący uzyskuje rewelacyjne efekty odchudzania, znika cellulit, a skóra staje się jędrniejsza- tak działa vacu

EFEKTY

Szybsze spalanie tkanki tłuszczowej- zwłaszcza na brzuchu, udach i pośladkach
Eliminacja cellulitu
Spadek wagi ciała- nawet do 10kg w ciągu 6-ciu tygodni
Poprawa cyrkulacji krwi i limfy
Jędrniejsza skóra
Długotrwałe rezultaty
Korzystne samopoczucie, wzrost witalności i kondycji fizycznej

JAK ĆWICZYĆ NA VACU

W zależności od stopnia grubości tkanki tłuszczowej i poziomu rozwoju cellulitu zaleca się od 10 do 30 treningów na vacu. Treningi powinny odbywać się co 2 lub 3 dni. Czas trwania treningu 30min z podziałem na 3 fazy

W trakcie treningu puls osoby ćwiczącej powinien utrzymywać się na stałym poziomie i wynosić od 120 do 140 uderzeń na minutę. Wskazane jest również wypicie ok. 0,5l wody, aby dostarczyć organizmowi niezbędnych bodźców, które efektywniej spalają tkankę tłuszczową. Dla podtrzymania efektów osiągniętych w trakcie pełnej serii ćwiczeń zaleca się korzystanie z urządzenia Vacu 1-2 razy w tygodniu.

PRZECIWWSKAZANIA DO ĆWICZEŃ W KAPSULE

Zaawansowane choroby serca i układu krążenia
Cukrzyca
Epilepsja
Ciąża
Miesiączka
Indywidualne przeciwwskazania medyczne do uprawiania ćwiczeń fizycznych

no images were found